Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв світу та представників низки інших національностей.
Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Дату 27 січня обрали не випадково – саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття цього документа.
Класними керівниками нашого закладу були проведені онлайн-виховні години та уроки-реквієми.Учасники освітнього процесу пригадали ті жахливі історичні події,ознайомилися із підбіркою документальних фільмів та відеороликами:
«Освітнє відео до Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту (27 січня)»
«Голокост – це не лише історія, але й застереження»
«Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту»
«Дню Пам'яті жертв голокосту присвячується...»
«27 січня — День пам’яті жертв Голокосту»;
вшанували пам’ять хвилиною мовчання всіх жертв тих страшних подій.
Сьогодні масштаб Голокосту визнають у всьому світу. Він служить прикладом жахів геноциду, а також того, як певна поведінка може призвести до цього. День пам'яті жертв Голокосту – це не лише вшанування тих, хто загинув від рук нацистів, але й мільйонів жертв інших геноцидів у всьому світі. Ані Голокост, як один із найбільших злочинів проти людяності, ані його жертви ніколи не будуть забуті. Це всесвітня трагедія та безпрецедентний злочин проти людства.Бережемо пам’ять про події 1945 року для поширення правди про геноциди. Пам’ятаймо мільйони жертв Голокосту, щоб застерігти світ від небезпеки, яку приховують у собі ненависть, антисемитизм, расизм і упередження.